برای جشنواره

چندی پیش حسب دستور آقایان موظف شدیم عده ای از دانش آموزان بر گزیده را جهت تماشای فیلم ویژه جشنواره رشد ببریم .دستور آقایان را اطاعت کرده واقدامات لازم را انجام دادیم اما...

اما بعد از حضور در سالن  وتوضیحات خانمی که مسیول نمایش فیلم بود نمایش فیلم شروع شد وشاید کمتر از ده دقیقه از نمایش فیلم نگذشه بود که بچه ها شروع به نق نق وغر غر کردند که این چیه وحوصله مون سر رفت واز این حرفها و یواش یواش به بهانه های مختلف اجازه می خواستند از سالن خارج شوند که سعی کردیم با دعوت به صبر و گاهی با تهدید آنها را سر جایشان بنشانیم نهایتا باز هم با مراجعات مکرر به در خواست آنها تن دادیم تا جایی که انتهای فیلم از مجموع دانش آموزانی که حدودا 200نفر واز مدارس مختلف بودند شاید کمتر 40 نفر داخل سالن بودند وهرچه مسیول نمایش فیلم خواهش کرد که برای تماشای یک فیلم ده دقیقه ای دیگر بچه ها بنشینند کسی توجهی نکرد وهمگی سالن را ترک کردند.خوشبختانه سالن داخل اردوگاه بود و ما ازبابت  خروج بچه ها از سالن نگرانی زیادی نداشتیم جای شکرش باقی بود.

اینکه ما جشنواره فیلم رشدبرگزار کنیم بسیار امر پسندیده ای است اما اینکه فیلم سازان در این حوزه برای کسب افتخار وصرفابرای حضور درجشنواره و بدون توجه  به علایق وسلیقه کودکان ونوجوانان فیلم بسازند برای کودکان ونوجوانانی که انواع واقسام فیلمها را در دسترسشان دارند چندان مفید به فایده نخواهد بود.فیلمی که جذابیت نداشته وذهن بچه ها را با خود درگیر نکندچه اثر مثبتی می تواند در کودکان ونوجوانان داشته باشد.

نکته دیگر :مسولینی که تصمیم می گیرند هزینه کنند و فیلم برای دانش آموزان نمایش دهند چه خوب بود در انتخاب فیلم واینکه آیا این فیلم می تواند در پرورش روحی وفکری دانش آموزان تاثیر گذار باشد دقت بیشتری به خرج می دادند .

 

/ 5 نظر / 17 بازدید
سید@

سلام ممنون از حضورت مهراب جان...

سید@

سلام متاسفم

اوای باران

ای آنکه تو را شناخت جان را چکند فرزندو عیال و خانمان را چکند دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی دیوانه تو هر دو جهان را چکند. خدایا دوستت دارم.

انسان

سلاااااام...دوست گرامی وعزیز....از اینکه به وب این حقیر اینقدر لطف دارین منو شرمنده میکنید....متشکرم....آرزوی سر بلندی و موفقیت شما را دارم...[گل]